Webinář: Řešení KB pro zdravotnictví

17. 03. 2021 - 17. 03. 2021

ONLINE, Link bude poslán zaregistrovaným osobám

Termín:

17. 3. 2021 od 13:00 do 15:30 hod.

Program:

 • Jak sladit velkou nemocnici se zákonem o kybernetické bezpečnosti?
  Antonín Hlavinka, náměstek informačních technologií, Fakultní nemocnice Olomouc
  Postupná implementace ZKB v prostředí FNOL, ověřená auditem NÚKIB
 • Tematická přednáška k situaci KB ve zdravotnictví – doplníme
  TBC/TBD
 • Jsou nemocnice snadný terč pro kybernetické útoky?
  RNDr. Rastislav Frys, Senior Consultant, Vojenský technický ústav
  Zkušenosti z praxe: organizační a technická problematika kybernetické ochrany nemocnic – analýza prostředí, penetrační testy
 • Kybernetická bezpečnost pro zdravotnictví v roce 2021
  Jan Pilař, Senior Program Manager, Microsoft
  Zdravotnictví nás chrání a lečí. A kdo chrání a léčí zdravotnictví? Rok 2020 byl rokem velmi náročným pro zdravotnický systém všude na Světě. Pandemie nového typu koronaviru zaměstnala všechny zdravotníky a poskytla bohužel i příležitosti pro úspěšné kybernetické útoky. V České republice došlo k řadě úspěšných útoků na zdravotnická zařízení nebo jejich dodavatele. V zahraničí bohužel takový útok vedl k úmrtí pacienta. V tomto bloku si řekneme a ukážeme, jak pojmout koncepci kybernetické bezpečnosti nejen koncových zařízení tak, abychom si o zdravotnictví mohli v médiích číst, že jsme to společně zvládli.
 • Digitální identita zdravotníka a zabezpečení infrastruktury nemocnice s PKI
  Ing. Michaela Lehká, Sales Officer, MONET+,a.s.
  Základním kamenem kyberbezpečnosti nemocnic je zabezpečený přístup do počítačů a systémů. A s tím spojená eliminace slabých či zcizitelných hesel. Je třeba zajistit spolehlivé šifrování dokumentů a veškeré elektronické komunikace, ovšem s maximálním uživatelským komfortem pro zdravotnický personál. Dalším úkolem je ochrana samotné infrastruktury. Tyto problémy řeší technologie PKI, doplněná o nástroje pro bezpečnou, multifaktorovou autentizaci.
 • Technologická platforma pro účinný bezpečnostní dohled nemocnic
  Pavel Klimeš, ředitel pro strategii, Corpus Solutions a.s.
  Připojení nemocničního IT prostředí do bezpečnostního dohledového pracoviště skýtá celou řadu úskalí, které jsou klasickými konvenčními přístupy jenom těžko realizovatelné. V rámci prezentace budou přestaveny moderní způsoby, jak si s touto problematikou poradit. Výsledkem je pak účinný bezpečnostní dohled při minimalizaci zátěže na IT týmy nemocnic a bez závislosti na aktuální úrovni stávající bezpečnostní infrastruktury. Jak toto dosáhnout se dozvíte v rámci přednášky.
 • Historie vs budoucnost = Antivir vs EDR
  Jakub Karvánek, Sales Director, FreeDivision s.r.o.
  Antivirová řešení jsou již běžným standardem každé domácnosti, proč pro podnikovou bezpečnost nestačí? Ukážeme si hlavní rozdíly a nakoukneme do budoucího standardu.
  Časový program bude doplněn později.

Partneři:

 

Registrace:

registrace uzavřena