Bezpečnostní seminář CLOUD SECURITY

08. 03. 2022 - 08. 03. 2022

Konferenční centrum společnosti Microsoft, BB Centrum, Vyskočilova 4a, Praha 4.

Forma: hybridní seminář

Z hygienických důvodů je počet osob v sále omezen. Po překročení fyzické kapacity sálu, budou registrace potvrzovány jen pro online účast. Děkujeme za pochopení.

 

Organizuje
Pracovní skupina kybernetické bezpečnosti AFCEA
za podpory
Národního úřadu kybernetické a informační bezpečnosti

 

 

Odborná záštita:

 

Partneři:

Téma semináře:

Seminář je věnován aktuálním otázkám bezpečného využívání cloudových technologií. Cloud se stává nedílnou součástí provozu IT systémů veřejné správy a jeho používání bude jen růst. Za poslední rok vešla v platnost nová legislativa kladoucí nové požadavky v oblasti kybernetické bezpečnosti na provozovatele cloudových služeb, začal se plnit katalog cloudových služeb eGovernmentu, ale vznikly i nové požadavky na orgány veřejné správy. V neposlední řadě máme v platnosti zákon o právu na digitální službu, který zajisté způsobí větší využívání služeb komerčního cloudu.

Tedy otázkou zůstává, jak správně vybrat dodavatele služeb a jak vybrané cloudové služby používat bezpečným způsobem. Seminář Cloud Security se různých aspektů bezpečnosti dotkne.

Přednášky:

 1. Martin Klumpar, NÚKIB
  Hodnocení zápisu do katalogu cloud služeb eGovermentu z pohledu kybernetické bezpečnosti a co tedy mohou orgány veřejné moci nakupující a provozující své agendové systémy požadovat po schválených dodavatelích.
 2. Rudolf Štekl, projektový manažer Portálu občana, NAKIT
  Doporučení pro stavění IS pro obsluhu agendových systémů v cloudu (doporučení ze zkušeností architektury a provozu Portálu občana).
 3. František Fait, Microsoft
  Nasazení a provoz SIEM systémů pro dohled nad cloud službami ve veřejném cloudu i hybridním prostředí při provozu informačních systémů veřejné správy.
 4. Josef Krycha, Kyndryl <https://www.kyndryl.com/>
  Co je zásadním rozdílem v pojetí bezpečnosti IT systémů provozovaných v cloudovém prostředí oproti standardním „on-prem“ provozům? Odlišná bezpečnostní rizika v cloudu a jak je lze optimálně řešit. Možné srovnání bezpečnosti a odlišné způsoby dosažení shodné bezpečnostní úrovně v cloudovém a privátním prostředí.
 5. Oldřich Kalina, OHA MV ČR
  Jak bezpečně požívat cloud ve veřejné správě, zejména jak napojit veřejné cloud služby na základní registry, Centrální místo služeb a další.

 

Registrace:

Registrace uzavřena